Czym Corab podbił Francję?

Kolejnym przystankiem, na którym Corab SA zaprezentował innowacyjne rozwiązania dla fotowoltaiki, były Targi Energaia. Impreza odbyła się w dniach 13-14 grudnia 2023 r. w Montpellier. To popularne w branży OZE wydarzenie w całości poświęcone jest energii odnawialnej i oferuje realne rozwiązania środowiskowe dla klientów prywatnych, inwestorów komercyjnych oraz przemysłu.

Jak wyróżnić się spośród wielu wystawców i przykuć uwagę potencjalnych klientów i partnerów na wymagającym, francuskim rynku? Jednym z kluczowych produktów, z którym Corab S.A. pojawił się na Targach, jest propozycja dla właścicieli aut z napędem elektrycznym – Corab System Carport WSC-003. W Montpellier przedstawiona została zupełnie nowa konstrukcja, mającą kształt wiaty opartej nie na dwóch, a na czterech nogach, pod którą swobodnie zmieszczą się dwa samochody. Rozwiązanie to jest niezwykle przestronne, przez co umożliwia ładowanie nawet auta dostawczego. Systemy WSC-003 można zestawiać w szereg i tworzyć parkingi przed biurami czy centrami handlowymi. Nowa wersja carportu oferuje trzy sposoby instalacji: standardowo do fundamentu, z wykorzystaniem gumy (wodoszczelna) lub z blachą trapezową pod modułami. Dodatkowo do stworzenia Systemu WSC-003 wykorzystano wyjątkowo odporny na korozję Magnelis oraz stal ocynkowaną ogniowo, co gwarantuje imponującą wytrzymałość całego rozwiązania.

Goście Targów Energaia mogli naocznie przekonać się, jak wyglądają i funkcjonują konstrukcje pod systemy PV, dedykowane na farmy fotowoltaiczne i duże projekty farmowe. Np. WS-014WE, czyli system orientacji wschód-zachód, idealny do montowania na małej przestrzeni. Brak przerwy między stołami zmniejsza powierzchnię montażu, a dodatkowo całe rozwiązanie ogranicza wzajemne zacienienie modułów. Inną propozycją jest Corab System WS-019, konstrukcja fotowoltaiczna dwupodporowa, na której moduły ułożone są w trzech rzędach pionowo. WS-019 wyprodukowano z odpornego na korozję Magnelisu, co pozwala uzyskać nawet do 25 lat gwarancji na powłokę antykorozyjną. Sposób montażu to wbicie w grunt za pomocą kafara. Kąt nachylenia wynosi 25 stopni.

We Francji z dumą zaprezentowana została dwupodporowa konstrukcja WS-017NB, która zyskała olbrzymią popularność wśród klientów poszukujących rozwiązań trwałych, solidnie mocowanych w gruncie i łatwo dostępnych. W tym systemie montaż modułów odbywa się pionowo w dwóch rzędach. Dodatkowo na stoisku Corab S.A. pojawił się szybki w montażu i przeznaczony na dachy membranowe lub pokryte papą system fotowoltaiczny PI-094M. Dzięki zastosowaniu stóp o dużej powierzchni system rozkłada ciężar instalacji w sposób bezpieczny dla dachu.

Na gości odwiedzających stoisko czekała także gruntowa pompa ciepła Corab klasy premium, która już wkrótce trafi do szerokiej sprzedaży. Do Montpellier trafił model przeznaczony dla klienta indywidualnego, z projektowanym gruntowym wymiennikiem ciepła o mocy 8, 12 lub 16 kW. Corab planuje też uzupełnić ofertę o trzy modele wysokotemperaturowych pomp ciepła o dużej mocy 40 kW, 60 kW i 80 kW, przeznaczone do zastosowań komercyjnych, np. w biurowcach.