System inteligentnego magazynowania energii Sofar w promocji Corab

Jesteś prosumentem lub instalatorem systemów fotowoltaicznych i chcesz w prosty sposób zagwarantować sobie bezpieczeństwo zasilania? Skorzystaj z promocji systemu inteligentnego magazynowania energii marki Sofar, który znajdziesz w ofercie Corab. Dodatkowo na proponowane produkty możesz uzyskać dofinansowanie z programu Mój Prąd 5.0.

Magazyny energii to urządzenia, które pozwalają bezpiecznie przechować energię wytworzoną w ciągu dnia i korzystać z niej nawet w nocy, kiedy instalacja fotowoltaiczna przestaje produkować prąd.  Działając w ten sposób odciążają sieć i chronią dom lub zakład produkcyjny przed niespodziewanymi przerwami w dostawie energii, tym samym podnosząc opłacalność fotowoltaiki.

Magazyny energii można wielokrotnie ładować i rozładowywać. Dzięki swojej użyteczności stają się niezbędnym elementem instalacji PV, a zainteresowanie nimi na rynku stale rośnie. Dodatkowo najnowsza edycja rządowego programu Mój Prąd oferuje dopłatę do zakupu magazynu energii elektrycznej sięgającą nawet 16 000 zł.

Oferta Corab to dostępny w konkurencyjnej cenie system magazynowania energii Sofar, na który składa się magazyn energii Sofar BTS i falowniki hybrydowe o mocy 5-10 kW. Elastyczna pojemność systemu pozwala uzyskać od 5 do 20 kWh dzięki 1-4 modułom bateryjnym BTS 5K, z których każdy ma optymalizację DC/DC. Modułowa i zintegrowana konstrukcja gwarantuje łatwy transport oraz instalację, a włączenie i wyłączenie odbywa się za pomocą jednego przycisku. Moduł Sofar doskonale nadaje się do instalacji on i off grid. Akumulator Sofar wykazuje niskie zużycie własne w trybie uśpienia, a ponadto jest zaprojektowany specjalnie dla falowników hybrydowych tej samego producenta.

System magazynowania energii Sofar podwyższa poziom autokonsumpcji darmowej energii z instalacji OZE. Instalując produkty z oferty Corab można łatwo zapewnić sobie niezależność energetyczną i zabezpieczyć się przed awariami sieci. Promocja już trwa.